Jalkapallo

Oripään Urheilijat jalkapallo 2017
Vuorojen alkamisajankohdista ja muista mieltäpainavista asioista, ottakaa yhteyttä suoraan vuorojen vetäjiin.
Tytöt 05-07 syntyneet pelaavat Auranmaan Hippoliigaa 8vs8 sarjassa, Lotta Tuomisto, Kirsi Rissanen
Pojat 09- ja 10- syntyneet pelaavat Auranmaan Hippoliigaa 5vs5 sarjoissa, Lasse Kuusela
P14 (03-syntyneet) Pojat pelaavat piirin 11vs11 sarjaa LoPS/OU yhdistelmäjoukkueella, Janne Paju
P9 (08-syntyneet) Pojat pelaavat piirin 5vs5 sarjaa, Jukka-Pekka Koivisto, Janne Paju
Jalkapalloharjoitukset urheilukentällä seuraavasti:

Maanantai klo 17:00-18:00 07-08 syntyneet, Jukka-Pekka Koivisto, Janne Paju
Maanantai klo 17:30-19:00 03-04 syntyneet, Janne Paju
Maanantai klo 19:00-20:30 Miehet, Santeri Kössi, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 17:00-18:00 09-10 syntyneet, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 17:30-19:00 04-06 syntyneet, Lotta Tuomisto, Kirsi Rissanen
Perjantai klo 17:00-18:30 07-08 syntyneet, Jukka-Pekka Koivisto, Janne Paju
Perjantai klo 18:00-19:30 varaus 04-06

Kevätkauden tiedossa olevat OU:n pelit Oripään urheilukentällä:

P9 Ykkönen 5v5
27.5. klo 13:00 OU – Peimari Utd
27.5. klo 13:35 MynPa – OU
27.5. klo 14:10 Lieto P08 punainen – OU
Pojat F8 5v5
10.6. klo 14:00 OU – APU 09
10.6. klo 15:30 OU – Yläne
Pojat F7 5v5
11.6. klo 10:45 PöKa 11 – OU
11.6. klo 12:15 OU – APU 11

11.6. klo 13:45 OU – APU 10

Oripään Urheilijat Jalkapallo 2016
D13 03-syntyneet pelaavat piirin sarjaa.
Auranmaan Nappulaliigaa pelataan joukkueilla 09/10 (G6-G7), 07/08 (F8-F9), 05/06 (E10-E11) ja tytöt 05/06 (E10-E11).
Lisäksi pelataan mahdollisesti myös LaatuautoLiigaa, ohjelmat myöhemmin.
Muutokset harjoitus- ja peliaikoihin mahdollisia. Tarkemmat tiedot ryhmien vetäjiltä.

Otteluohjelmat:

Jalkapalloharjoitukset urheilukentällä seuraavasti:
Maanantai klo 17:30-19:00 D-joukkue, Kirsi Rissanen, Janne Paju
Maanantai klo 19:00-20:30 Miehet, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 17:00-18:00 06-08 syntyneet, Markku Koskenoja/Mikko Kulmanen
Keskiviikko klo 17:00-18:00 09-10 syntyneet, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 18:00-19:30 04-05 syntyneet, Lotta Tuomisto/Juha Peltola
Keskiviikko klo 18:00-19:30 01-03 syntyneet, Kirsi Rissanen/Janne Paju
Perjantai klo 17:00-18:00 F-joukkue Jukka-Pekka Koivisto, Janne Paju
Perjantai klo 17:00-18:00 D-joukkue Kirsi Rissanen
Perjantai klo 18:00-19:30 E-joukkue, Lotta Tuomisto/Juha Peltola
OU:n kevätkauden pelit Oripään urheilukentällä:
D13 P03 8v8 kakkonen 
11.5. klo 18:00 OU – PiPS
25.5. klo 18:00 OU – KaaPo
15.6. klo 18:00 OU – PeU
Nappulaliiga 8v8 E10-E11 05/06
7.5. klo 17:30 OU 05 – PöKa
7.5. klo 19:00 OU 05 – APU 06
Nappulaliiga 5v5 G6-G7 -9/10
23.5. klo 17:30 OU 09/10 – PöKa
23.5. klo 19:00 OU 09/10 – APU 10
Nappulaliiga, tytöt 5v5 E10-E11 05/06
29.5. klo 10:00 OU 05/06 – Murto 05/06
29.5. klo 11:30 OU 05/06 – APU 05/06
Nappulaliiga 5v5 F8-F9 -07/08
1.6. klo 17:30 OU 07/08 – PöKa
1.6. klo 19:00 OU 07/08 – APU 07
Oripään Urheilijat  jalkapallo 2015
D12 03-ja E10 05-sarjajoukkueet jatkavat entisin kokoonpanoin sarjoissa pelaamista.
Lisäksi Laatuautoliigaan saatiin tehtyä ilmoittautuneista joukkueet 03-04, 05-06 ja 07-08 sarjoihin.
Jalkapalloharjoitukset urheilukentällä seuraavasti:

Maanantai klo 17:00-18:30 E10 sarjajoukkue, Lotta Tuomisto, Juha Peltola

Maanantai klo 17:30-19:00 D12 sarjajoukkue, Kirsi Rissanen, Janne Paju
Maanantai klo 19:00-20:30 Miehet, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 17:00-18:00 09-08 syntyneet, Markku Koskenoja, Mikko Kulmanen
Keskiviikko klo 17:00-18:00 07-06 syntyneet, Lasse Kuusela
Keskiviikko klo 18:00-19:30 05-04 syntyneet, Lotta Tuomisto, Juha Peltola
Keskiviikko klo 18:00-19:30 03-02 syntyneet, Kirsi Rissanen, Janne Paju
Perjantai klo 17:00-18:00 sarjajoukkueiden erikseen sovittavat harjoitukset
Aloitusajankohdat ja tauot saat selville ryhmän vetäjiltä
Kevätkauden liitonsarjojen pelit Oripään urheilukentällä:
D12 P03 9v9 Ykkönen (yksittäiset pelit)
13.5. klo 18:00 OU – PöKa
27.5. klo 18:00 OU – Jyske
10.6. klo 18:00 OU – RaiFu Valkoinen
24.6. klo 18:00 OU – TPS mustavalkoinen

E10 P05 5v5 Ykkönen (turnausmuotoinen)

14.6. klo 13.00 OU – UPK
14.6. klo 14:00 OU – RaiFu
LaatuautoLiigan otteluohjelmat tulevat myöhemmin

Kausi 2013 jalkapallon osalta menestykkäästi päätetty. Tulokset Peleistä alhaalla.

Juniorit harrastavat jalkapalloa seuraavasti

Maanantaisin

klo 17:30-18:30 2003-2000 syntyneet+lisenssipelaajat

Keskiviikkoisin

klo 17:00-18:00 2006-2005 syntyneet

klo 18:00-19:30 2004-2003 syntyneet

Harjoituspelit Alastarolla 29.6.2013

AU 2 -2  (Mikko,Toni)OU

YlKiri 0 – 14 (Mikko 2,Toni 4, Arttu 2, Niki 2, Juho 4) OU

OU 0 – 1 AU

OU (Arttu, Juho, Tuukka 4) 6 – 0 YlKiri

Loimaan Laatuauto- liigaan osallistutaan kahdella joukkueella:
peliaika 1 x 23 min, pelimuoto 5 vs 5
C-liiga 2005-2006 synt.
Alastaro to 6.6.
klo 17.30 OU Real – YlKiri Juve ja LoPS Ajax – OU Napoli PERUTTU: UKKONEN
klo 18.00 LoPS Leverkusen 2 – 1 (Arttu) OU Real
klo 18.00 OU Napoli 5 (Riku 3, Frans 2) –  0 AU Arsenal
Hirvikoski ti 11.6.
klo 17.30 OU Real 1 (Aaro) –  4 SoVo Malaga
klo 18.00 AU Arsenal 0 – 9 (Riku 3, Arttu 3, Aku 2, Aaro 1) OU Real
Oripää ma 17.6.
klo 17.30 OU Real 0 – 0 LoPS Leverkusen
klo 18.00 OU Real 4 (Arttu 2, Riku)– 2 LoPS Ajax
___________________________________________________
Alastaro pe 30.8.klo
klo 17.30 OU Real 2 (Riku, Aaro) – 5 YlKiri Juve, LoPS Ajax 6 – 0 OU Napoli
klo 18.00 LoPS Leverkusen 1 – 5 (aaro 4, Riku) OU Real, OU Napoli 5 (Joonas 3, Frans, Kaapo) – 0 AU Arsenal
Oripää ma 9.9.
klo 17.30 OU Real 1 (aaro) – 2 LoPS Leverkusen
klo 18.00 AU Arsenal 0 – 2 (aaro 2) OU Real
Hirvikoski su 22.9.
klo 15.00 OU Real 0 –  8 SoVo Malaga
klo 15.30 LoPS Ajax 5 – 1 (Aaro) OU Real
___________________________________________________
B-liiga 2003-2004 synt
Alastaro to 6.6.
klo 18.30  OU ManU 2 (NIki 1, Mikko 1) – 4 LoPS PSG
klO 19.00 LoPS Inter 1 – 1 (Mikko 1) OU ManU
Hirvikoski ti 11.6.
klo 18.30 AU City 4 – 1 (Toni) OU ManU
klo 19.00 OU ManU 3 (Niki 2, Toni 1) – 3 LoPS Bayern
Oripää ma 17.6.
klo 18.30 OU ManU 4 (Niki 3, Juho P.)– 1 LoPS Barca
klo 19.30 LoPS PSG 3 – 2 (Niki, Mikko) OU ManU
___________________________________________________
Alastaro pe 30.8.klo
klo 18.30 OU ManU 1 (Valtteri) – 1 LoPS PSG
klo 19.00 LoPS Inter 2 – 5 (Mikko, Toni, Juho H.,Niki, Valtteri) OU ManU
Oripää ma 9.9.
klo 18.30 OU ManU 0 –  3 LoPS Barca
klo 19.30 LoPS PSG  4 – 0 OU ManU
Hirvikoski su 22.9.
klo 16.00 AU City 2 – 4 (Niki 3, Juho P.) OU ManU
klo 16.30 OU ManU 4 (Valtteri, Mikko, Toni 2) – 2 LoPS Bayern
___________________________________________________

E -10 Pojat – P03 Ykkönen 5v5 lohko 1

Kotiturnaukset 15.6.2013 ja 3.8.2013 klo 13.00 alkaen urheilukentällä.
Vihreät kortit: NIki 3, Toni 2, Joonas 2, Mikko, Tuukka, JuhoH 2, Arttu, Jarkko 2
  
             
  Pvm Klo Koti   Vieras ID Kenttä/Selite
La 18.05.13 1015 OU 2   (Niki, Toni) –   8 VG-62 Barcelona  261578 Raisio Kerttula KHT B Turnaus7 RaiFu
La 18.05.13 1130 OU 1(Mikko) 5 RaiFu 261577 Raisio Kerttula KHT A Turnaus7 RaiFu
Su 02.06.13 1200 OU 2(Niki 2) 5 MynPa 261572 Laurin koulu KHT B Turnaus6 MynPa oranssi
Su 02.06.13 1315 OU 5(Niki 4, Mikko) 5 MynPa oranssi 261573 Laurin koulu KHT A Turnaus6 MynPa oranssi
Ke 12.06.13 1800 VG-62 4 Real Madrid  4 OU(Joonas, Niki, Mikko, Toni) 261583 Naantali KHT A Turnaus9 VG-62 Real Madrid
Ke 12.06.13 1915 OU 2 (Niki, Mikko) 10 YlKiri 261585 Naantali KHT B Turnaus9 VG-62 Real Madrid
La 15.06.13 1300 OU 3(Niki, Mikko, Toni) 6 LoPS City 261551 Oripää A Turnaus1 OU
La 15.06.13 1415 OU 3(MIkko 2, Niki 1) 2 MaPS vihreä 261552 Oripää A Turnaus1 OU
La 03.08.13 1300 OU 6 (Niki 3, Mikko, Toni, Juho H.) 3 MynPa oranssi 261591 Oripää A Turnaus11 OU
La 03.08.13 1415 RaiFu 7  2 (Jarkko, Toni) OU 261593 Oripää B Turnaus11 OU
La 17.08.13 1230 FC RP valkoinen 3 (om Tuukka) 5 (Juho P., Niki 2, Mikko 2) OU 261595 Rusko KHT A Turnaus12 FC RP valkoinen
La 17.08.13 1345 LoPS City 3 (om Mikko) 3 (Mikko 3)OU 261596 Rusko KHT B Turnaus12 FC RP valkoinen
La 24.08.13 1200 MynPa 6 8 (Toni 2, Mikko 2, JuhoP. 4) OU 261606 Taponketo halli B Turnaus14 MaPS vihreä
La 24.08.13 1315 MaPS vihreä 6 3 (Toni, JuhoP.2) OU 261605 Taponketo halli A Turnaus14 MaPS vihreä
La 07.09.13 1100 VG-62 Real Madrid 7 3 (Juho P., Juho H.,Mikko) OU 261623 Naantali KHT A Turnaus19 VG-62 Real Madrid
La 07.09.13 1215 VG-62 Barcelona 12 2 (Mikko 2) OU 261626 Naantali KHT B Turnaus19 VG-62 Real Madrid

m